sobota, 14 września 2013

Spotkanie indywidualności

Damian (Adrian):
Stałem sobie, zwyczajnie tak. Identycznie jak wielu chłopaków sobie stoi. Jedną nogę miałem opartą o murek, a drugą na betonie. Paliłem papieroska i czekałem na moją laskę. To miała być taka dla niej niespodzianka. Miałem wolny dzień, mogłem jej poświęcić sto procent uwagi, mieć czas tylko dla niej, ale ona… no właśnie ona zdawała się robić mnie w chuja. Kiedy zobaczyłem ją z Sebastiankiem, jak ten przejmuje od niej plecak, by się biedactwo nie zmęczyło to aż mnie mdłości naszły. Co za idiota, myślał, że się nie dowiem? Co za kurwa! Kurwa to akurat z niej, powinna mnie uprzedzać jak chce cię spotykać z moimi przyjaciółmi sam na sam.Przez chwilę zastanawiałem się co boli mnie bardziej. Zdrada przyjaciela, czy zdrada dziewczyny. Zaciągnąłem się modniej papierosem, wypuściłem dym nosem, drapało w gardle i przełyku, ale to sprawiło, że spojrzałem na sytuacje trzeźwym okiem, a nie zaślepionym przez złość i głupie domysły. Postanowiłem za nimi pójść tak by pozostać niezauważonym. Chciałem przekonać się na własne oczy jak będzie wyglądało ich pożegnanie. Jednak pożegnania nie było, ona zaprosiła tego… Bastka do środka.
Na szczęście jej pokój miał okna na taki daszek. Wdrapałem się na niego, a potem po cegiełkach i nierównościach aż na parapet. Spokojnie przyglądałem się temu co czynią, a wciąż pozostawałem niezauważony. Czasami to było trudne, musiałem schylać głowę, wisieć tylko na dłoniach, raz o mało nie spadłem, ale w końcu doczekałem się najważniejszego.

Seba siedział na łóżku Bartka, ona obok niego. Trzymał w swojej dłoni jej dłoń, jakby chciał dodać jej otuchy. Nagle ona położyła swoją rączkę z paznokietkami fnacuzami na jego kolanie i jechała coraz wyżej, wyżej i wyżej. Dotknęła jego penisa przez spodnie dłonią, jego wargi złączyły się z jej wargami, a ja wtedy zapukałem w szybę. Odskoczyli od siebie niczym oparzeni. Zeskoczyłem z daszku i przebiegłem pół kamienicy by znaleźć się przy jej klatce schodowej. Ten burak nawet nie miał odwagi wyjść mi na spotkanie i zawalczyć o dziewczynę. Sebek skrył się w jej domku, a to ona stała przed drzwiami głosząc te swoje bzdety:
– Nie wejdziesz tam. Damian, nie bo go rozniesiesz.
– Przesuń się, dobrze ci radzę – zagroziłem prze zęby.
– Nie bo mu coś zrobisz – zawodziła dalej.
– Za moment to tobie coś zrobię, gwarantuje, że jeśli nie odsuniesz się od tych drzwi to oberwiesz – zagroziłem.
– To była tylko próba… – próbowała się wyłgać jakimś kłamstewkiem rodem z telenoweli, ale nie chciałem już tego słuchać. Chwyciłem ją za ramie, by czasem nie upadła. Pociągnąłem do przodu by zapobiec jej zderzenia się ze ścianą.
Uniosłem prawą dłoń w górę i wymierzyłem jej siarczysty, ale wyważony policzek. Nie pozwolę by mi kobieta rogi doprawiała. Z drugiej strony ja też jej rogi doprawiałem, ale ja byłem mężczyzną, mężczyźni zdradzali już w poprzednich epokach i było to normalne, a kobiety to znosiły w pokorze i obrywały cięgi za każdą przewinę. Przynajmniej wtedy był porządek.
– Teraz mnie maleńka posłuchaj – rzekłem spokojnie i delikatnie do zapłakanej Karolinki. Chwyciłem jej bródkę między kciuk i palec wskazujący swojej lewej dłoni, uniosłem jej twarz tak by patrzyła mi w oczy, ale była niska. Przez to kurwa się musiałem przychylać, stając w rozkroku i na ugiętych kolankach. Drugą dłoń włożyłem do kieszeni, by mnie nie korciło by jej poprawić. – Mnie się nie zdradza. Pozbądź się Bastka z domku, grzecznie do książek i do poprawy ocen, bo tutaj twoja edukacja jest ważniejsza, i nie mowa o edukacji miłosnej, ani seksualnej.
– Ale ty sam szkołę zawa…
– Zawalam, bo facet bez wykształcenia da sobie radę. Zda prawko, będzie gonił kaskę na tirach, albo pójdzie na budowę czy wykończeniówkę. Kobieta bez wykształcenia zarobi marne grosze, a ja chcę dla ciebie lepszej przyszłości i chcę byś wykorzystała swoją zdolność. Dlatego nie trać czasu na podboje miłosne. Nie trenuj swoich sztuczek, na które ja już dawno się nie łapię na moich kumplach. Za tydzień się zobaczymy, a wtedy porozmawiamy o tym co zaszło, bo teraz nie mam nerw i bym cię chyba zatłukł słuchając twoich beznadziejnych wyjaśnień! – ostatnie zdanie wykrzyczałem choć przez cały czas starałem się nad sobą panować. Karolina pokiwała twierdząco głową, pociągnęła zasmarkanym noskiem.
– Dobrze – wyjąkała.
– Proszę chusteczkę. – Podałem jej całe opakowanie i zbiegłem po schodach w dół, bo naprawdę nie chciałem wyrządzić jej większej krzywdy, choć bez wątpienia zasługiwała na większą nauczkę.
Po tej całej akcji związanej z Karoliną czułem się winny, jakoś dziwnie tak… nie powinienem był jej bić, nie miałem takiego prawa. Nawet jeśli była perfidną, zakłamaną suką, to jednak przede wszystkim była kobietą. Wolną kobietą, bo ja nie zamierzałem być z dziewczyną, którą musiałbym dzielić na coraz to mniejsze kawałki i kawałeczki, aż w końcu na kawalątki by dla każdego wystarczyło.
Umówiłem się z Marcelem w galerii, niby to jeszcze szczeniak, ledwie jedenastolatek, ale miał najlepszy towar w mieście. Taki zajebisty, co to trzymał człowieka i nie puszczał nawet kilka godzin, a nie tak jak większość tego świństwa podlewanego domestosem i innymi specyfikami. Chwyci cię mega, ale na kilkanaście minut i po zabawie, na takie coś to by mi nawet kasy było szkoda. Umówiliśmy się jak zwykle na ostatnim piętrze, koło kit. Wypatrzyłem go od razu, taki grzeczny chłopczyk. Miał na sobie bordową kamizelkę z tarczą na piersi i koszulę białą w paski pod spodem – mundurek elitarnej szkoły, spodnie były szare. Na szczęście miał na głowie jeszcze czapkę taką smerfetkę, popielatą w czerwone paski – dzięki temu choć trochę wyglądał przyzwoicie. No jeszcze luźno zawiązany krawat dodawał jemu uroku i nieco lat.
– Niema stary – powiedziałem do niego i zbijając z nim sztamę miałem już przygotowane trzy dychy w łapie. Tak więc zabrał pieniądze w chwili gdy nasze dłonie się skleiły, robił to naprawdę niepostrzeżenie. Miał dzieciak wprawę, jakby miał to we krwi.
– Cze, co u ciebie? – zapytał i wstał z miejsca, nie wzbudzaliśmy niczyich podejrzeń. Szliśmy w stronę ruchomych schodów co prowadziły na dół. Marcel wrzucił mi samarkę z zielskiem do kieszeni, ale też niepostrzeżenie, podobnie jak odebrał ode mnie pieniądze.
– Przypierdoliłem Karolinie – powiedziałem bez ogródek.
– Co odjebała?
– Pytasz co ona, a nie co ja? – zapytałem zaskoczony i poczęstowałem się gorącą czekoladą, bo chadzała jakaś hostessa z degustacją.
– No pewnie, że tak. Bo co ty niby mogłeś odjebać? To na pewno jej wina, nigdy jej nie lubiłem, taka sztywniaczka – wyjaśnił, a ja opowiedziałem mu całe zdarzenie.
– No i miałeś racje stary. Gwarantuje, że wróci z podkulonym ogonkiem i jeszcze będzie cię przepraszała, a ty nie rozpaczaj, świętuj, baw się. Nie ma co czekać na niewierną laskę i wylewać alkohol w gardło w smutku i bólu czekając na jej przeprosiny – dawał mi rady ten szczeniak, a ja aż się głupio poczułem, że jest akurat w tym temacie obeznany bardziej niż ja.
– Skąd to wszystko wiesz? – zapytałem kiedy znaleźliśmy się już na parkingu podziemnym by zapalić w takim zaułku gdzie nie ma kamer.
– Od ojca, to jedyna rzecz jakiej mnie nauczył, jedyna pozytywna, no może jeszcze strzelanie i jak napierdalać by bolało, w które miejsca – odpowiedział.
Otworzyłem samarkę, wyjąłem fifkę, ale Marcel mnie powstrzymał.
– Zostaw to sobie na zaś, teraz to spal ze mną blanta – wyjaśnił i wyjął z kieszeni takiego fajnego grubaska, długi nawet był, już skręcony. Ja nie wiem jak on mógł to mieć w tylnej kieszeni i nie bać się, że pogniecie.
Podpaliłem bo dał mnie pierwszeństwo, zaciągnąłem się i było fajnie, od razu tak lekko jaskrawiej, a po drugim buchu trzymanym na bezdechu to już mega miałem wyostrzone zmysły. Nastała kolei Marcela i nagle usłyszeliśmy kroki. Młody lekko się skitrał w towarem, ale nie mieliśmy szans na ucieczkę od razu dostaliśmy latarką po oczach.
– Co tam macie? – zapytał męski głos, a my nagle tacy zestrachani. To zabawne jak łatwo człowiek traci pewność siebie w takich momentach.
– Ale wam stracha napędziłem – zaśmiał się Tyler. Wiedziałem już, że to on bo opuścił latarkę.
– Znasz gościa? – zapytał Marcel lekko drżącym głosem.
– Pewnie, kumpel szwagra mojej laski. Poza tym to prawdziwy ziom, a nie jakiś przybłęda – wyjaśniłem i zbiłem z Tylerem sztamę, a potem znów oparłem się jedną nogą o murek, tak jak wcześniej.
Tyler musiałem przyznać też miał styl. Ceglaste rurki, flanelowa koszula w kratę, w odcieniach czerwieni i granatu, taka za duża, rozpięta. Pod spodem T-shirt z napisem „40 milionów serc bije tutaj, zimny kraj, zimne flow, zimna wóda”.
– Gural wydał taką koszulkę? – zapytałem z ciekawości.
– Coś ty, to czarna farba do ubrań na białej koszulce, wystarczył szablon, a co? Chcesz taką? – dopytywał.
– Nie, wolałbym „Przede mną nie było takich, i nie będzie po mnie. To ja sprawiłem, że zaczęły się w tym mieście zbrodnie…”. Mam nawet taką koszulkę z krzyżem i Jezusem, żółta jest, taka przyblakła, a krzyżyk brązowy, dasz na tym radę? – zapytałem.
– Pewnie, przynieś, a zrobię. A na pleckach też coś chcesz?
– „Mówili o mnie wszędzie, strach paraliżował ulice… Amen”.
– Spoko. To jutro?
– Ok – odpowiedziałem. – A ty co masz z tyłu?
– Nic. Daj mi się z młodym przywitać. Ja być Tyler, a ty dziecko drogie? – zapytał w kierunku Marcela.
– Marcel, panie wielce dorosły. Palisz z nami? – Tyler oczywiście nie odmówił
Spaliliśmy i wsiedliśmy do wozu, bo zarówno ja jak i Marc nie mieliśmy lepszych planów, a Tyler miał całkiem niezły wóz i pełny bak paliwa.
– Muszę wpaść po taką jedną – wyznał. – Damian, będziesz musiał się przesiąść do tyłu. Ona usiądzie z przodu – dodał.
– Laska ważniejsza ode mnie, stary, no co ty? – zapytałem.
– Przebolejesz, weźmiesz na klatę – odpowiedział i zatrzymał się przed gimnazjum państwowym słabej rangi, wiem bo sam planowałem tam uczęszczać kiedy w końcu uda mi się zdać piątą klasę, a ponieważ do szkoły było mi nie po drodze, to się raczej nie uda.
– Dominika – powiedziałem do dziewczyny, której Tyler otworzył drzwi.
– Cześć Damian, jak tam po ostatniej imprezie?
– Mówisz o klubówce czy domówce. Po domówce ogarniałem wszystko bo te dwie smarkate się spiły, a po klubówce to całkiem, całkiem, nie powiem żeby było nieprzyjemnie – odpowiedziałem i uścisnąłem jej dłoń. Miała paznokcie umalowane na granatowo, tylko serdeczne na czerwono. Zawsze zwracałem u kobiet uwagę na dłonie, paznokcie i ubiór.
– Nie wiedziałem, że się znacie – powiedział Tyler zapinając pasy.
– Znamy to za dużo powiedziane. Jego wujek jest kolegą mojego brata. Witek, wiesz który, ten z baru? – tłumaczyła Dominika.
– Chyba chadzamy do innych barów, nie znam żadnego Witka – wyjaśnił Tyler.
– A wy skąd się znacie? – zapytała Dominika.
– A to zawiłe może być. Mój przyjaciel ma pod opieką siostrę swojej żony. Wiesz który? Ten co z nami śpiewał na weselu.
– Śpiewaliście na weselu? – zapytał Marcel, a Tyler załamał się w sobie, było to po nim widać. Dominika za to była uradowana.
– Wiem już, Damian jest chłopakiem Karoliny, stąd się… ale nie wiedziałam, że Karol się z nim przyjaźni.
– Coś ty, on go nie znosi, ale ja szczeniaka lubię – wyznał Tyler.
– Dzięki wielkie – powiedziałem.
– Nie dziękuj, nie dziękuj, za wcześnie. Podjedziemy po Amandę to podziękujesz – wypaliła Dominika.
– Po tą od tego Wojaka? – pytał Tyler.
– Jakiego wojaka? O czym wy w ogóle pieprzycie? Pierw wesele, teraz wojsko, to jakiś szyfr? – dopytywał Marcel.
– No bo mi brakowało kaski, i się wbiłem jako orkiestra na wesele. Całkiem dobrze nam poszło i mamy jeszcze trzy zlecenie takie. Tak, że Domi będzie kaska.
– I dobrze, przyda mi się – przyznała dziewczyna.
– Ej wy, ja całkiem dobrze śpiewam. A z kasą u mnie też krucho. Nie potrzebujecie kogoś takiego jak ja? – zapytałem.
– Jak nauczysz się grać na keyboardzie to świetnie by było – odpowiedział Tyler.
– Kilka potrafię ze słuchu, kiedyś odbyłem kilka lekcji, jak znajdziesz kogoś kto mi przypomni to w dwa tygodnie pilnie ćwiczę i wtedy podejmiecie decyzje – zaproponowałem.
– Zamierzasz śpiewać na weseliskach? – zdziwił się Marcel.
– Żadna praca nie hańbi. Moja matka sprząta w hotelu, ledwo wiążemy koniec z końcem. Przyda się gotówka, zrozum. Teraz jest w ciąży, będzie na zwolnieniu, pierwsza do odstrzału by wylecieć.
– Taka polska rzeczywistość młody, ale co ty możesz wiedzieć skoro takiś umundurowany – wyjaśniła Domi Marcelowi.
– To nie moja wina, że mam bogatą matkę i dziadka.
– A ojca? – zapytałem.
– A to taki szczeniak na ich posyłki, zresztą kiedyś był psem to nawet na szczeniaczka pasuje – zakpił Marc. – Co z tym Wojakiem?
– No bo Amanda, ta co z Damiankiem… ehe… ehe – odchrząknęła znacząco Dominika. – Ma takiego…
– Przyjaciela – podsunął jej słowo Tyler.
– No właśnie przyjaciela i on był z nią pierwsza naszą publicznością na pierwszej i jedynej próbie generalnej z publiką – wyjaśniła Dominika.
– A czemu Tyler na niego mówi Wojak?
– No właśnie Tyler, czemu? – zapytała Domi po głębszym zastanowieniu.
– No bo to legionista.
– Kto? – zapytali Dominika i Marcel chórem.
– Legionista, koleś z legi cudzoziemskiej tak? – zapytałem po chwili. – Taki oddział Francuski – dodałem.
– No dokładnie, to ci od „macka” – wyjaśnił Tyler.
– Wiem, chciałem kiedyś, właściwie to chyba nadal chcę się tam zaciągnąć na siedemnastkę, ale z wykonywaniem rozkazów mogłoby być u mnie kiepsko – wyjaśnił Damian.
– Nie gadajmy o wojsku, to mnie nudzi. Swoją drogą ciekawe skąd wiesz, że to wojskowy? – zapytała Dominika.
– A widzisz, bo wiem i już. Bo z nim po pijackiemu gadałem – powiedział Tyler z uśmiechem na ustach. – To gdzie po tą Amandzie, co? – zapytał.
– Pod szpital.
– Miała wypadek? – zapytałem ja, ale widać było po minie, że Tyler chciał zadać to samo pytanie.
– Coś ty, Amanda i wypadki? Ona je sprowadza na innych, a sama jest w czepku urodzona, z pancerzem grubszym niż rycerska zbroja – zakpiła Domi i zaczęła rozpinać kurtkę, w końcu zdjęła ją całkiem.
– A ty to się chcesz Tylerowi spodobać z tą flagą Anglii? – zapytałem gdy dostrzegłem, że Dominika pod kurtką ma luźną bluzeczkę ze śliskiego materiału, całą w motyw flagi.
– Tyler jest Nowojorczykiem mój drogi, gdybym chciała się mu spodobać założyłabym bluzkę z dużym dekoltem i postacią Binladena. Na to by z pewnością zwrócił uwagę – odgryzła się.
– Jednak styl masz super. Bluzka cała granatowa z tymi akcentami bieli i czerwieni. Paznokcie pod kolor, granatowa kurtka, czerwone rurki. Podobasz mi się taka – pochwalił ją Tyler.
– Oj dziękuje za komplement, wybacz, ale się nie rozpłynę – zadrwiła, a on pokiwał głową na boki, pogodził się z porażką, wziął na klatę to, że takiej jak ona nie zdobędzie.
– Mów lepiej co z tą Amandą – przypomniałem.
– No bo Amanda kręci z takim rudawym blondynem.
– Rudy to wredny – wciąłem jej się w zdanie.
– Jak moja matka – poparł mnie Marcel, a my na niego spojrzeliśmy. – No co, ona jest naprawdę wredna – bronił dalej swoich racji.
– Wierzymy, jak chcesz to przepić, to w schowku usadowionym w drzwiach jest butelka – zaproponował w ten sposób drinka bez popity Tyler.
– I dopiero teraz to mówisz?! – zganiłem go. – Marcel dawaj tą butelkę! – poleciłem. – I co z tą Łamandą? – przejęzyczyłem się.
– Nie połamała się, więc Łamandą raczej nie jest, ale kręci z takim neurologiem dziecięcym, albo kardiologiem. Coś w ten deseń – wyjaśniła Domi.
– Ta to się umie przepychać łokćmi – zaczął Tyler, ale Dominika mu przerwała poprawiając go.
– Łokciami.
– Chodzi o to, że si pnie po drabinie hierarchii społecznej, tak jakby awansuje w przyspieszonym tempie. Pierw ten Wojak, teraz lekarz, wcześniej był taki blondyn ze sklepu ze starociami, czyli sprzedawca…
– Antykwariusz – poprawiła go Dominika.
– Tak czy siak, kolejny będzie sędzią, albo politykiem, ja wam to gwarantuje, mogę się o wszystko co mam założyć – stwierdził Tyler.
– A ja mówię, że stanie na lekarzu – powiedziałem pewnie i podałem Tylerowi dłoń. Marcel przeciął, a zakład był o skrzynkę piwa.
W końcu znaleźliśmy się pod szpitalem i czekaliśmy w milczeniu na Amandzie. Dominika miała dość ciszy i zaczęła przeglądać płyty jakie Tyler miał w schowku.
– Załącz coś – powiedział Marcel zaraz po zrobieniu łyku, który słabo mu wszedł.
– Też tak myślę. Może jakaś staroć? – zaproponowała Dominika.
– Też tak myślę. Pośpiewamy sobie, pochwalę się wam moim talentem – zaproponowałem.
– Bo Damian od kiedy go znam to zawsze uważa się za najprzystojniejszego, najmądrzejszego, najlogiczniejmyślacego i na dodatek za skromnego – wyjaśnił Marcel.
– No skromniacha to ze mnie akurat jest, no nie Domi, no przyznajcie mi racje, będzie mi miło – nalegałem z dziecięcym wyrazem twarzy i poczochrałem Tylera po włosach.
– Masz swoją racje. W nagrodę możesz wybrać piosenkę, ale nie powiem ci co jest pod danym numerkiem, masz tylko strzelić w numerek – powiedziała Dominika.
– Strzelił to ja bym numerek, ale skoro nie ma możliwości, to się strzeleniem w numerek zadowolę. Siedemnastka jest? – zapytałem.
– Jest do dwudziestu trzech. To ma być osiemnasty track? – zapytała ta blondyna.
– Ma być.
– Już się robi – powiedziała i zaczęła klikać na Tylera sprzęcie, aż wreszcie się jej udało dobrnąć do osiemnastego utworu i wnętrze całego samochodu wypełniło się dźwiękiem.
Effect – Będę kawalerem:
1. Robić mi się nie chce,
No bo nie mam po co.
Lubię pospać za dnia,
Pobawić się nocą.
I choć mówią leniu,
Może to i prawda.
Lecz szaleje za mną,
Każda młoda panna.

Ref: x2
Będę kawalerem,
Aż do końca świata.
Nie zostanę księdzem,
Jakby chciał mój tata.
Będę kawalerem,
To mi się opłaca.
Żeby ciemną nocą,
Dziewczyny obracać.

2. Mężem nie zostanę,
Choć nie jedna chciała.
Do ołtarza siłą,
Ciągnąć próbowała.
Bo nie w moim stylu,
Dziewczynie obiecać.
Kiedy za pięć minut,
Inna mnie nakręca.
– Puściłam jej strzałkę, za jakieś piętnaście minut będzie, bo kończą – powiedziała Dominika po przeczytaniu smsa.
– Co kończą? – dopytywał Marcel.
– Domyśl się młody – rozkazał mu Tyler. – Teraz twoja kolei. Wybieraj utwór.
– Bo ja wiem, może siódemka – powiedział niepewnie Marcel.
Universe – Kocham cię ojcze:
Kocham Cię, Ojcze, za styl
kocham naprawdę, jak syn
wszystko, co było, to było
ważne jest dzisiaj i miłość

Ref.
Kocham Cię, Ojcze, tak jak nikt
choć w sercu śpi jakiś ból
zrodzony z kłamstw i bzdur
Kocham Cię, Ojcze, dzień po dniu
bez pustych słów, ale szczerze
naprawdę w Ciebie wierzę

Można odpuścić i żyć
można dziennie pić na umór i zgnić
lecz kimże jest człowiek bez czci
mały i żadny, jak pył, więc

Ref.
Kocham Cię, Ojcze, tak jak nikt
choć w sercu śpi jakiś ból
zrodzony z kłamstw i bzdur
kocham Cię, Ojcze, dzień po dniu
bez pustych słów, ale szczerze
naprawdę w Ciebie wierzę
– Kto teraz? – zapytał Tyler.
– Ty, ja będę na końcu, bo musisz zmienić płytę. To już znam na pamięć.
– Dziewięć! – wykrzyknął Tyler.
NDK – Wawele:
Czy chcesz być członkiem i mieć
z innymi członkami dobre stosunki
Dziwnie brzmi to ale takie są warunki
Egzystencji prawie każdej korporacji
Wierzysz że tak nie jest-niestety nie masz racji
Wielu oszukuje się wierzy w nie swoje marzenia
System pobudza w nich władcze pragnienia
Kontrolując, ulepszając efektywność swego przodownictwa
Powracają do zamierzchłych czasów niewolnictwa
Najwyższymi wartościami dzisiaj pieniądz i praca
Najwyższy czas wyleczyć moralnego kaca
Zrobić cos dobrego - jebać czy się opłaca
Bo ciągle robienie forsy życie skraca
Zazdrość, chciwość, wielka chęć posiadania
Bardzo skutecznie dzisiaj ludzi omamia
Teraz złodziej i cwaniak jest ogólnie szanowany
A dobry i uczciwy frajerem nazywany

ref.
Nie zawładną mną wasze żądze
wiem ze szczęścia nie dają pieniądze
chce spokoju chce ukojenia
nie materialne są moje marzenia

Ja wole pić tanie piwo na ławce w parku
Niż mieć markowe alkohole w swoim barku
W swoim biurze siedzieć w fotelu w garniturze
Gwałcić tych na dole, lizać dupę tym na górze
Później w lustro patrzeć i widzieć wampira
Co bogaci się tym że inny za niego tyra
Oszukiwać sam siebie że tak niestety musi być
że regułą tego świata jest cudzą krew pić
Wielu w pogoni za forsą zarabiają miliony
Potracili swe rodziny, synów, matki, córki, żony
Zamiast przyjaciół mają współpracowników
Niewolnicy wskaźników, giełdowych wyników
Jak tu się nie zgubić w tym całym burdelu
Wszak uczciwych ludzi pozostało niewielu
Ciekawe kiedy przestaniemy żyć w obłudzie
Zrozumiemy że bogactwo to nie pieniądz tylko ludzie są

ref.
Nie zawładną mną wasze żądze
wiem ze szczęścia nie dają pieniądze
chce spokoju chce ukojenia
nie materialne są moje marzenia
– Zmieniłem płytę. Wybieraj – polecił Tyler.
– Jedynka – padła odpowiedź z ust Dominiki, a Tyl uśmiechnął się jakoś tak krzywo.
Wdowa & Docza – Wierna suka:
Nie wiem czy to mój styl
Nie wiem czy to mój uśmiech
On nie chce nikogo prócz mnie
Jest w pół do ósmej, dzwoni od rana
Od momentu gdy się z nim rozstałam [dramat]
Paść na kolana chce. Nie może zasnąć
I zawsze się wkurza, gdy rzucam słuchawką
Zna swoją wartość Papa jest twardy
Później w sypialni tylko dostaję klapsy
Kocham jak patrzy chociaż nie robi wyznań
To trzyma za rękę jak prawdziwy mężczyzna
Ja jak mała dziewczynka się poddaje posłusznie
Jak zawoła to przyjdę jak rozkaże to pójdę

Jego dłonie sprawiają że mam dreszcze
Jego język sprawia że jęczę
Pozwalam by robił ze mną wszystko
Chce być jego żoną chce być jego dziwką
Jego zapach do gorączki rozgrzewa
Za jego ciało dam się sponiewierać
Jego słowo i padam na kolana
Jestem wierną suką mego pana!

Wiem że to jest ten styl
Wiem że to jest ten uśmiech
Który sprawia że mówię nie odpuszczę
Jest w pół do ósmej, następnego dnia rano
Lecz nie pytaj mnie jeszcze jak się spało[dobranoc]
Tracę tożsamość jak głodna towaru
Inna dziewczyna obok niego,
Sprawia że dostaję szału
To jak biała gorączka i zaczynam się gubić
On ma antidotum w oczach odżywia mój umysł
Nie odbiera telefonów czasem poza zasięgiem
Ale wiem że tylko po to bym myślała o nim częściej
Więc udaję pretensję, płaczę, krzyczę
Chociaż wiem że ma mój numer
Jako pierwszy na liście

Tylko ja sypiam w jego ramionach
To dla niego zostałam stworzona
Tylko mnie nazywa kochaniem
To mój teren pod jego ubraniem
To moje imię ma na ramieniu
Tylko ze mną na tylnym siedzeniu
Moje paznokcie na jego plecach
I to ja będę matką jego dziecka
– Widzę, że doskonale się bawicie – zabrzmiał głos Amandy, która od razu władowała się do środka, rzucając do Marcela: – Mały posuń się.
– Pewnie, pewnie.
– Cześć – powiedziałem do niej.
– Ty. – Widać, że nie ucieszyła się na mój widok, bo teatralnie przewróciła oczami. – Jak ci było? Dominik tak?
– Damian – poprawiłem ją.
– Cześć Damian. Cześć reszta – przywitała się.
– Możemy już jechać, czy jeszcze na kogoś czekamy? – zapytał Tyler.
– Możemy – odpowiedziała mu Domi i poklepała go po dłoni, która miał na gałce do zmiany biegów. Jakby dawała jemu tym znak, że może ruszać, a w rzeczywistości wydawało mi się, że po prostu chciała go dotknąć, poczuć jego ciepło, bo ona wydawała się chłodna, zdystansowana. Może chciała się nim po prostu ogrzać.
– A mógłbyś mnie po brata podrzucić do przedszkola? – zapytał Marcel. – Na śmierć o nim zapomniałem.
– Mogę, a jakiś fajny ten mały, bo ja to nawet lubię dzieci – wyznał Tyler.
– Zajebisty.
– Ale nie musisz się z nim zwijać od razu do domu? – zapytałem, bo szczerze nie chciałem zostać sam z Amandą na tylnym siedzeniu.
– Pewnie, że nie. Matka i tak zajęta sobą, a ojciec u jakieś dupy – odrzekł Marcel, a Tyler przyśpieszył.
– Darek się przestał odzywać – powiedziała Dominika ni z tego, ni z owego, chyba do Amandy.
– To się gościem nie przejmuj – wtrącił Marcel.
– Ale tak bez powodu? – dopytywała Amanda, a ja tylko byłem biernym przysłuchiwaczem tej rozmowy.
– Gdzie to przedszkole? – zapytał w międzyczasie Tyler, a Marcel go nakierowywał.
Spojrzałem po wszystkich. Byli młodzi, za młodzi jak na takie problemy, ja sam byłem wśród nich i także byłem za młody. Tyler w skupieniu patrzył na drogę, choć oczy miał wytrzeszczone przez marihuanę, takie w gotowości. Amanda żuła gumę czasem kręcąc ją na palcu i patrzyła w boczną szybę, była jakaś przygaszona. Tez w mundurku, podobnie jak Marcel, pomału zacząłem uważać, że to taka moda. On jednak miał niedbale zawiązany krawat, czapkę i kurtkę skórzaną, którą wcześniej wyjął z plecaka, bo Auto było słabo grzewcze. Amanda za to miała rozpięty sweterek, koszule także rozpiętą na tyle by można było podziwiać jej biust, była idealna, ale miała zbyt drogą biżuterie jak na uczennicę, przynajmniej tak mi się wtedy wydawało. Dominika za to patrzyła w dal, jakoś tak smutno, jakby coś zostało już za nią, a przecież przed nią jeszcze więcej. Na Boga, miała tylko szesnaście lat. Zastanawiałem się kiedy i moje życie tak ucieknie, kiedy stracę grunt pod nogami, kiedy po raz pierwszy poczuje co to znaczy nieodwzajemniona miłość.
– Było wszystko dobrze, łaziliśmy po plażach, zwiedzaliśmy lasy…
– Lasy? – przerwała jej Amanda.
– Nie w tym sensie co myślisz. My po prostu sporo rozmawialiśmy.
– Teraz to się tak nazywa – wtrącił Marcel z zacieszem.
– Cicho młody, ja tego słucham. Domi jeśli cię zostawił, to nie był tego wart – wyznał Tyler, a jego dłoń dotknęła kolana Dominiki opiętego obcisłymi dżinsami.
– Ty też nie jesteś mnie wart, weź tą łapę z mojej nogi – warknęła, mało by brakowało, a by na niego zaszczekała.
– Dobra, chciałem przecież dobrze.
– Dziewczyny, czy można kochać kilka razy? – zapytałem tak jakby samoistnie, sam nie wierzyłem, że te słowa wypłynęły z moich ust.
– Ja już raz kochałam – wyznała Amanda od niechcenia.
– I jak to się skończyło? – dopytywałem patrząc na nią, choć ona nie patrzyła na mnie, a pół niej zasłaniał mi Marcel co był po środku.
– Różnie, raz pięknie, innym razem całkiem zwyczajnie. Kiedy jest zwyczajnie to marzysz o tym by było pięknie, ale zaraz po pięknie z reguły następuje to co złe. Wyrzuty sumienia, chwila słabości, żal za grzechy i takie inne, których pewnie nie zrozumiesz – urwała temat i otworzyła szybę, wypluła gumę na zewnątrz i spojrzała na mnie w wyczekiwaniu co powiem.
– Może zrozumiem. Jednak czemu to się skończyło? Ty tego chciałaś, czy on? – zapytałem.
– A może ona co? – powiedziała Amanda i puściła do mnie oczko.
– Nie to niemożliwe, na lesbę nie wyglądasz. Wkręcasz mnie. Tyler powiedz, że mnie wkręca.
– Nie wkręca, my się kochamy – powiedziała Dominika tak udawanie, po czym odwróciła się na fotelu umiejscowionym z przodu tak by wychylić się w kierunku Amandy i nie wierzyłem w to co widziałem. Pocałunek, taki autentyczny, na bezczelnego.
– Fatalny masz smak błyszczyka, nienawidzę białej czekolady – rzekła Dominika kiedy nasz męskie gwizdy i inne takie już opadły.
– Ale się zgrywacie – zagrzmiał Tyler i już zaparkował pod przedszkolem Szymona, brata Marcela. Byliśmy oczywiście po niego spóźnieni, bo Marc za późno sobie o młodszym bracie przypomniał.
–A poważnie czemu wam nie wyszło z nimi? – drążyłem temat, bo szkoda mi było tych dziewczyn. Obie były piękne, choć każda na swój sposób, obie ciekawe, rozgadane i w głębi serca dobre. Zasługiwały na szczęście, bardziej niż ta suka, Karolina.
– Fatalnie jest gdy przyjaźń zamienia się w coś więcej, bo to jakby nie dotrzymywanie słowa, takie kłamstwo. Kiedy mówiłam do niego byśmy zostali przyjaciółmi, kiedy jemu to proponowałam bo on nie chciał związku to z góry wiedziałam, że kłamię, że już mnie pociąga, że czekam tylko na coś więcej z jego strony – mówiła Dominika i przy każdym „że” robiła łyk whisky prosto z gwinta. – Wymsknęło mi się, że mi na nim zależy, zapytał, czy jak na przyjacielu, a ja nie umiałam odpowiedzieć i uznał, że lepiej to zakończyć skoro się nie odzywa – dodała potem podając butelkę Amandzie.
– A z tobą jak było? – zapytał Tyler i klepnął Amandę w łydkę, bo ta już zdążyła ją położyć na podłokietniku, który był przy jego dłoni.
– A ja byłam bardzo młoda, za młoda by wiedzieć co to miłość, ale wiedza nie jest wyznacznikiem czynów. Niestety – powiedziała pewna swego i odkręciła butelkę, która była zakręcona tak „byle by być”. – Jak już mówiłam, byłam głupia, naiwna…
– Amanda możesz to powtórzyć, bo nie włączyłam dyktafonu? – zapytała Dominika żartem. – Ty przyznająca się do głupoty i naiwności, to się może nie powtórzyć, a chciałam coś zostawić dla twoich przyszłych pokoleń.
– Ty byłaś młoda, a on był starszy? – zapytałem.
– Tak, starszy kilka, kilkanaście lat – odpowiedziała z bladym uśmiechem i wypiła jednym duszkiem z 1/7 butelki.
– Wykorzystał cię i zostawił? – zapytał Tyler. – Przecież takiej jak ty nie da się zostawić – dodał z uśmiechem i uklęknął na siedzeniu, by móc patrzeć na tą blond piękność.
– Widocznie można. I nie wykorzystał mnie. Nigdy z nim nie spałam, znaczy w jednym łóżku tak, ale seks taki klasyczny, to nigdy.
– Jak to? – zapytaliśmy niemal jednocześnie z Tylem, a Szymon w tym czasie zapukał do szyby samochodowej, po mojej stronie.
– Część mały, kto ty? – zapytałem.
– Symon, a Malcel posedł po fajki, wpuść mnie ktoś – zażądał. Otworzyłem więc mu drzwi i posadziłem sobie na kolanach, ale najwidoczniej wolał iść do przodu, bo uklęknął na podłokietniku między siedzeniami Tylera i Domi, a nawet nie zwrócił uwagi na to, że depcze po Amandzie, która z oburzoną miną wysuwała spod jego drobnych nóżek swoją stopę.
– To jak to było? – zahaczyłem znów o temat.
– Nic nie był, był mi zakazany.
– Coś jak rodzony brat? – dopytywał Tyler.
– Jak rodzony brat, jak ojciec… dziadek, albo takie tam – odrzekła, a ja domyśliłem się, że musi chodzić o ojca, albo o ojca, albo o ojczyma jeśli takowego miała.
– To jak ty się w to wkręciłaś? – dopytywałem.
– Czasem wystarczy chwila, coś co łatwi pominąć w tłumie, ale jeśli nagle ktoś się tobą interesuje to to czujesz.
– A Amanda zawsze lubiła jak się nią interesowano – wtrąciła Dominika, a Amanda wyszczerzyła się z dumy i rzuciła:
– No właśnie, ale wracając do tematu to był błąd, bo on pojawił się i odszedł z mojego życia. Tak po prostu, jakby za sprawą magii. Tylko, że tym zniknięciem to zabrał całą magię i sprawił, że ja już w nią nie wierze – powiedziała tym razem tak całkiem, całkiem serio. Tak bardzo serio, że aż miała łzy w oczach. Postanowiłem więc się zamknąć i nie rozdrapywać starych ran.
– Nie wierzysz od tamtej pory w miłość? – Dobiegł moich uszu głos Tylera.
– Nigdy nie wierzyłam w miłość, ale wierzyłam w kochanie, w tą przynależność do kogoś. A teraz nienawidzę być zależna od nikogo, nie chcę już do nikogo należeć. Dziwnym jednak jest fakt, że by to osiągnąć pierw muszę należeć do kogoś – wyznała pokrętnie. – Nie drążcie tematu, pijcie lepiej – dodała podając Tylerowi whisky, ale on był tak zamurowany, że nawet nie zrobił łyka. Zabrałem ją więc mu z dłoni, a on w tym czasie włączył muzykę. Usłyszałem pierwsze nuty nieznanej mi wcześniej piosenki, postanowiłem wsłuchać się w tekst, a reszta chyba poszła za moim przykładem.
Papa dance – Ona była inna:
Serce podpalił zapałką i zwiał,
płomień ją parzył i grzał.
Była sama wśród tych miejsc,
gdzie przeżyli raj...
Jesień mijała w czekaniu i łzach,
aż listonosz sam napisać chciał.
Szeptali w krąg, zapomni, przejdzie jej...

Pierwsza zwrotka niemal od razu mi się skojarzyła z dziewczynami. Zarówno Dominice, jak i Amandzie ktoś podpalił serce, na chwilę. Nagle zostały same, w tych samych domach, w tych samych łózkach, w tych samych ubraniach, w których pierwszy raz się na przykład całowały z tymi mężczyznami. Zapewne Amanda czekała na zmianę decyzji tego faceta, miała nadzieje wtedy, że on wróci, że wszystko dla niej rzuci, że zawalczą o wspólną przyszłość. Z drugiej strony wiedziała, że to niemożliwe, ale jednak marzenia czasami chcemy by się spełniły. Teraz była zimną seks bombą i nie wyobrażałem sobie jej cierpiącej inaczej niż dziś, ale zapewne cierpiała jak każda dziewczyna. Pewnie lała wiadra łez, których nikt nie otarł na czas, którym pozwolono bezwiednie spadać. Może nawet czuła się winna, może przez to tak zlodowaciała. Dominika jednak nadal miała szanse, była szansa, że ktoś się pojawi i ukoi jej cierpienie, że nie zostanie z tym wszystkim sama. Jednak jaki facet okaże się lepszy od jej wyśnionego ideału? Od tego, który już istnieje, z którym już tyle przeszła, z którym pragnęła przejść jeszcze więcej? Chyba nie ma takiego, a szkoda… cóż zawsze jest nadzieja. Z pewnością słowa „zapomnisz” na nic się tutaj zdadzą.

Ref. Ona była inna,
klejnot w szarym tle,
wierna niby cień,
niedostępna jak wymyślony brzeg...
Początek refrenu skojarzył mi się z Dominiką, być może dlatego, że Tyler to do niej zaśpiewał, ale nie… w sumie to nie było według niego o niej. On patrzył tylko w jej stronę i poruszał ustami, ale myślami był zupełnie gdzie indziej. Tak jakby i jego ktoś opuścił, choć nie… nie opuścił, a wybrał drogę na skróty i gdzieś po drodze zabłądził. Pamiętam jak mi opowiadał o swoim ideale, który albo kiedyś będzie jego w pełni, albo już nigdy jej nie zobaczy, bo postawił wszystko na jedną kartę. Opowiadał dużo o wierności, co nie jest stanem fizycznym, nie jest materialna a duchowa. Uświadomił mi wtedy, że czasami większą godność i wierność w sobie dziwka, niż salonowy pudel trzymany pod kloszem. Bo ta dziwka najczęściej pragnie normalności i pieprząc się z setką facetów miesięcznie bywa, że myśli o tym jedynym, którego kiedyś kochała, albo o czymkolwiek by się wyłączyć. Pudle salonowe są inne, zrywają się ze smyczy, wychodzą spod klosza i zaczynają używać życia. Pudelki zdradzając smakują seks, należą do niego nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, emocjonalnie. Emocjonalność i charakter dziwki często jest zarezerwowana tylko dla tego jedynego, tego, który być może kiedyś wyciągnie ją z bagna, reszta zna tylko jej aktorstwo, rolę, którą przyszło jej odgrywać na deskach ich teatru.

Ona była inna,
prosta, smukła tak
Dumna w swoim „nie”
niedostępna jak wymyślony brzeg
czy sen...

Po tym fragmencie utworu na myśl przyszła mi moja przyjaciółka Angelika, ona też była prosta i smukła, choć tego drugiego nie potrafiła uwidocznić. To jej chyba najbardziej szkodziło w kontaktach z dziewczynami. Urodziła się kobietą, ale chyba wolałaby być chłopcem, miała więcej męskich zachować. Zdałem sobie sprawę, że jeśli kiedyś ktoś odeprze to jej dumne „nie” to będzie miał to o czym inni marzyli, o czym marzy większość facetów, ale wgłębi. Ten facet będzie miał to co sam osiągnął, rozkocha ją w sobie ona się zmieni dla niego. Inni będą żałować, że przeoczyli różę wśród pokrzyw, albo brylant w piasku, ale to tylko ich wina, bo byli zbyt leniwi i chcieli mieć wszystko podane na tacy zamiast sami dać coś od siebie, a przecież nie od dziś wiadomo dwie istotne rzeczy. Róża by wyrosła to trzeba o nią dbać i ją pielęgnować, a brylant jest zawsze tylko diamentem, który trzeba oszlifować, a wcześniej to zwykły czarny węgiel, który tylko przy odpowiednich warunkach zmienia się w szlachetny kamień.
Nagle muzyka ustała i to nie był koniec świata, choć gdzieś tam w tej jednej sekundzie dla kogoś z pewnością był koniec świata. Być może nie dla jednego. Zapewne jakaś matka straciła syna, jakaś córeczka tatusia, albo brat zabijał brata powoli i boleśnie. Być może gdzieś, w środku Afryki jakieś dziecko żebrało o kromkę chleba, a we Francji w tej samej chwili kilkoro dzieci karmiło łabędzie i kaczki kruszonym chlebem, całym bochenkiem. Może jeden umierał z głodu, a inny wyrzucał jedzenie do kocha, bo tak i już. Bo świat jest zły. U nas jednak koniec świata nie nastąpił, choć wszyscy tego pragnęliśmy, przynajmniej tak mi się wydawało. Póki co jednak muzyka ustała, a umierać bez tła melodii jest do bani. Pogodziłem się więc z tym, że nasze umieranie odejdzie na kilka chwil od nas, na kilka tygodni, może lat, bo to tylko Tyler włączył pauzę, nic się jeszcze nie stało. Marcel wszedł do środka, omijając mnie nadepnął na stopę. Szymek dalej klękał na podłokietniku, ale to trwało tylko chwilę, bo Dominika okazała się trzeźwa umysłowo i nie pozwoliła mu na to. Wzięła małego na kolanka i trzymała mocno by czasem podczas hamowania nie wypadł przed przednią szybę. Nikt inny o to nie dbał, nawet jego brat. Marcel w tym czasie wyjął lusterko z portfela, bo stanęliśmy w korku. Wyjął też samarkę z białym proszkiem. On zapragnął chwili ekstazy, czegoś co znaczy więcej niż być, chcieć i mieć… zapragnął oderwania się od rzeczywistości, a ja… Ja to już byłem bardzo podpity tą starą szkocką.
– Co robimy? – zapytał Tyler kiedy Marcel już wciągnął kreskę i zaproponował innym, że im także może posypać szczurka. Ja ze względu na widok ojca po prochach wolałem tego nie tykać.
– Jak masz trawę to chętnie, ale to jak gdzieś staniemy, nie będę dziecka truła – powiedziała Amanda.
– A fety nie chcesz? – zapytał.
– Abym wyglądała jak wieszak na ubranie i nie zdała matury w przyszłości przez dziury na mózgu. Nie, naprawdę dzięki za gościnę swoim towarem, ale wolę nie – odpowiedziała. Tyler jednak wyciągnął dłoń zachęcającą, wiszącą w Marcela palcach, tuż przy jego uchu małą folijkę.
– Jeśli ty to weźmiesz, to ja też! – zagroziła Dominika, a on spojrzał na nią tak zwyczajnie, ale ze smutkiem.
– Dlaczego chcesz sobie niszczyć życie? – zapytał.
– Z tego samego powodu co ty. Po prostu żyje z sobą, dla siebie – odrzekła patrząc mu w oczy, a potem to Szymonek został przekazany do tyłu, tym razem na ręce Amandy, która uczyła go jakiegoś wierszyka o dziatkach co poszły na wzgórek, zmówić paciorek. Było też coś o zbóju co miał maleńkiego synka i darował życie temu kupcowi, co te dzieci się modliły by ojciec wrócił cały, ale jak to zbój zażyczył sobie czegoś w zamian – chciał by modlić się i za jego duszę.
To co Amanda zrobiła było zwykłe i niezwykłe tak… odwróciła jego uwagę by nie widział jak wszyscy w koło niego ćpają i piją, jak składamy kasę by kupić więcej jakiegoś wyskokowego towaru. Jak pragniemy zatrzymać się w czasie i nigdy nie wyjść z tego pierdolonego samochodu. Coś jakbyśmy pragnęli w nim zginąć, ale przed tym powstrzymywało nas tylko to małe dziecko co teraz było już na moich kolanach i wiązało na mnie krawat, który nie spostrzegłem kiedy zajebał swojemu starszemu bratu prosto z szyi. Marcel miał odchyloną głowę do góry i leżał na środku, był w innym świecie. Tyler prowadził, choć ledwie się trzymał. Mylił nawet hamulec z gazem, często zapominał jak zmienia się bieg, ale Dominika ochoczo mu pomagała. Ja patrzyłem na tego malca i w jego pełne nadziei i niewinności oczy, jednocześnie miałem coś jakby wizje… wizje jego przyszłości. Nie widziałem kim będzie, jak skończy, jaka będzie jego edukacja, ale wiedziałem, że po dzisiejszym dniu nic nie będzie dla niego takie jak wcześniej…
A Amanda? Ta liczyła kasę. Uznała, że wspólnie mamy jakieś siedemdziesiąt złotych, czyli niezbyt wiele, ale jednak na coś starczy.
– To jak trzy flaszki? Może starczy na zero siódemki? – zapytała.
– A sprzedadzą ci piękna? – zapytał Tyler wkurzająco, z równie wkurzającym uśmiechem.
– O to się nie martw, mam podrobioną legitymacje, a dowód zostawiłam u byłego chłopaka mojej matki, czekam aż ojciec wróci z delegacji by po niego wrócić – prawiła Ukochana tą swoją bajeczkę. Nagle uświadomiłem sobie, że w moich myślach była ukochaną, bo jej imię to właśnie oznaczało.
– Pomysł dobry, dzieciaki w mundurkach mają takie problemy. Ojciec mnie ostatnio ze swoją nową dziewczyną zabrał na wspinaczkę, a jakąś jeszcze inną ma na tapecie w telefonie – powiedział Marcel. – Znaczy jej tyłek tylko ma na tapecie – poprawił się pośpiesznie.
– A ty masz dziewczynę? – zapytał Tyler chyba tak dla zaczęcia tematu.
– Ja to nie lubię dziewczyn, nie podniecają mnie. Ostatnio się martwiłem czy czasem nie jestem gejem – wyznał nam swoje zmartwienia, a mnie zatkało. Boże z kim ja się zadaje.
– Co to gej? – zapytał Szymek jedzący za mnie moje drugie śniadanie bo jak się okazało, dzieci z przedszkola wychodzą głodne, bo obiady są okropne, a tym prywaciarzom płaci się majątek za te kilka godzin dziennie, które ten dzieciak dużo lepiej spędziłby na ulicy. No i też więcej ulica by go nauczyła.
– Taki pan co wali innego pana w tyłek – odpowiedziała Dominika.
– Ale czym go wali? – zapytał Szymek, a ja zatkałem mu uszy zanim padła odpowiedź.
– Jesteście idiotkami, obie, bez wyjątku! – naskoczyłem na Amandę i na Domi, bo szkoda by tak słodkiego malca uświadamiali w taki sposób.
– Szymuś gej to taki pan co kocha inaczej, bo kocha innego pana, zamiast panią – wyjaśniłem, a Amanda pizgneła śmiechem, pustym jak ona w tej chwili, choć w sumie to była inteligentna.
– Jak ja tatę? Bo kocham tatę zamiast mamy – wyjaśnił Szymon.
– Nie, tu chodzi o miłość do obcych. – zaczynałem tracić cierpliwość na te tłumaczenia, szkoda mi było na to czasu.
– Ja obcych nie kocham w ogóle, no może z wyjątkiem ciebie – powiedział Szymonek i uścisnął mnie, tak na szyi, tak fajnie. Poczułem, że jakoś robi mi się tak ciepło na sercu. Dziecko mające wszystko, markowe buty, mundurkowe przedszkole, zawsze kasę na dobre i nowe zabawki, ale jednak brakowało mu najważniejszego – zainteresowania.
– To ja rozwiąże problem – stwierdziła Amanda i zbliżyła się do Marcela. Jej usta połączyły się z jego ustami, jej dłoń była w jego kroku. Macała go przez spodnie, ściskała, a ja żałowałem, że mój czas z nią już minął. Ja już to przeżyłem, teraz jego kolei. – Poczułeś coś? – zapytała siadając z powrotem prosto, a Tyler i Domi, aż usta otworzyli w przerażeniu.
– Taa, tak – odrzekł zakłopotany niczym mały chłopczyk.
– Czyli nie jesteś gejem – uspokoiła go Amanda, a potem wyszła poza samochód. Udała się do sklepu, a ja ją obserwowałem. Muzyka na nowo rozbrzmiała…
Kiedy wysmukła sunęła przez park,
chłopcy patrzyli bez tchu
Każdy myślał,
"może mnie, powie kiedyś mój"
Świat się zataczał na boki gdy szła
Byli tacy, co tracili czas...
Patrzyłem i nie tylko ja. Patrzył też Tyler, Marcel, a nawet Szymon przykleił się do szyby. Amanda była podchmielona, ale szła prosto, pewnie, niczym dama. W tamtej chwili ja miałem w głowię, że przeżyje z nią jeszcze choć jeden z moich razów, a Tyler? Tyler pewnie widział w niej podobieństwo do swojego ideału, ale nawet ona niebyła mu w stanie go zastąpić, dlatego odwrócił głowę i zerknął na Dominikę. Ta była przeciwieństwem jego ideału i ja o tym wiedziałem jak nikt inny, a to oznaczało jedno. W życiu nic nie idzie „klin klinem”, najlepiej zastąpić coś starego przeciwieństwem tego starego, a może ono bardziej nas zaskoczy, zafascynuje i nie będziemy żałować utraty tego co stare… może ta zmiana czasami wychodzi na dobre? Może ja zapominając o Karolinie nie powinienem patrzeć na Amandę, która była równie erotyczna i zdolna, a tym samym biła mnie na głowę w półsłówkach nawet się w nie nie wdając. Może potrzebowałem kłótni, a nie długich rozmów o dziełach sztuki, ale ja znałem tylko jedna kobietę, z którą mogłem się kłócić godzinami i nigdy mnie to nie nudziło. Była nią Anna, której szczerze nie cierpiałem.
– Nie uwierzycie – powiedziała Amanda wsiadając do samochodu cała wkurwiona, oczywiście bez zakupów. Dominika włączyła pauzę utworu by móc lepiej słyszeć swoją przyjaciółkę.
– Tylko niemów, że cię okradli – uprzedził Tyler z takim uśmiechem na twarzy, że zdradził bezpośrednio, że on sam nie wierzy by tak mogło się stać.
– Ta suka mi nie chciała sprzedać, bo legitymacja to nie dowód – wyznała, a my nie potrafiliśmy pohamować śmiechu. Ona jednak nie podzielała naszego entuzjazmu. – Ale wy wiecie, że to nie tego wina, nigdzie nie mają z tym problemu. Tylko ona ma problem, bo jej facet obciął mnie wzrokiem. Zazdrosna szmata i tyle – wybluzgała się Amanda, a potem dla sprawdzenia jej teorii do sklepu wysłaliśmy Marcela i oczywiście on wrócił z zakupami. Rozsiadł się wygodnie niczym pan i władca, nawet Amandzie język pokazał, a potem pauza została zwolniona przez ta blondynę siedzącą na przednim siedzeniu.
Biegły za nią w ślad
głosy złe i myśli złe
Dziewczyn gniewny szept
zemstę w głowie ma,
lepszą od nas gra...

Ref. Ona była inna,
klejnot w szarym tle,
wierna niby cień,
niedostępna jak wymyślony brzeg...
Ona była inna,
prosta, smukła tak
Dumna w swoim nie
niedostępna jak wymyślony brzeg
Nagle pomyślałem o Ance, o tym, ze to jedyna wierna mi kobieta, choć nigdy ze mną nie była. Jedyna, która niczego nie udawała. Była na mnie zła to była, czasami mnie trochę lubiła… no cóż nie bywała wylewna w uczuciach, ale to może i lepiej. Przynajmniej można było się z nią pokłócić i nie mieć wyrzutów sumienia, bo ona nie gnała do kąta i nie płakała w cudze ramiona. Ona znosiła to twarda, dumnie i nie pozostawała nikomu dłużna. Byłem pewny, że gdybym to Ani dał w twarz, to poczułbym i na swoim policku jej raz, ale zapewne dużo mocniejszy niż ten mój. Ania jednak była dla mnie niedostępna, za dużo nas dzieliło. Wszystko. Na przykład kasa i… nagle sobie zdałem sprawę, że nie ma nic dalej, że to wszystko to tylko pieniądze, że dzieli nas tylko sfera społeczna, warunki w jakich wyrośliśmy i stan posiadania. Wszystko inne nas łączyło zamiast dzielić.
Chcesz to wierz
nie minął rok
niechęć ją wygnała stąd

Zgaś tą głupią przemoc
przyznaj się

Oto historii kres
co się kończy smutno
hej, ja też bym wolał
happy end

Oto historii kres
co się kończy smutno
zgaś tą głupią przemoc
przyznaj się...
Jechaliśmy dalej, ku celowi, bez celu. Piliśmy wódę i popijaliśmy tanim winem. Szymon pił soczek, ale także jak my. Popijał jeden drugim. Uczył się od małego takich zachowań jakich nie powinien był w tak młodym wieku nawet oglądać. Nie był jednak moim dzieckiem, więc co mi tam. Miałem to po prostu gdzieś. Wiedziałem, że coś się wydarzy, że będzie to coś złego. Nie spodziewałem się jednak, że aż tak…
Przenieśliśmy się nad jezioro, był mostek, zwodzony, wyjątkowy. Ten mostek był do ozdoby, nie wolno było po nim chodzić. My piliśmy, a Szymon biegał od jednego brzegu do drugiego ciesząc się przy tym w głos, bo tak fajnie się buja… Nikt nie zwracał na to uwagi, nikt go nie upomniał. Tyler poszedł z Domi się przejść, Marcel spał w samochodzie choć ponoć po amfetaminie nie można zasnąć, a ja z Amandą rozmawiałem o… o przeszłości, nie zdając sobie nawet sprawy, że to co w tej sekundzie, za sekundę też będzie przeszłością.
– Szymon! – wrzasnęła Amanda, a ja odwróciłem się do tyłu, ale małego nigdzie nie było.
– Gdzie on jest? – dopytywałem.
– Nie wiem. Jeszcze niedawno tu gdzieś biegał! – wykrzyknęła.
– Kurwa, na moście – wyjaśniłem i rzuciłem się w stronę wody. Po drodze zdjąłem kurtkę, bluzę i koszulkę, przy samym brzegu ściągnąłem buty, a Amanda poszła w moje ślady, tylko, że ona darowała sobie zdejmowanie bluzki.
Rzuciliśmy się do wody, każde z nas po innej stronie mostku, z nadzieją, że znajdziemy Szymona. Jednak ja sam wiedziałem, że to już trwa za długo, małego nigdzie nie było. Nurkowałem, ale nie widziałem nigdzie tego uroczego malca w loczkach. Zaczynało mi robić się zimno. Co ja pierdole? Cały czas było mi zimno, w końcu był listopad, a teraz to już zaczynałem kostnieć.
– Jest! – wykrzyknęła Amanda, ale tak cicho, była słaba, a głos drżał jej z zimna, zęby zgrzytały. Podpłynąłem do niej i przejąłem od niej chłopca, który według mnie nie oddychał. – Trzymał się barierki – wyjaśniła Amanda i dopłynęła do brzegu.
Położyłem małego na piasku, cały drżałem z zimna, a on się nie ruszał, był niemal siny, a może tylko mi się tak zdawało. Nagle Tyler podbiegł do nas i uderzył Szymona w klatkę piersiową, ale nie za mocno, tak ucisnął końcem nadgarstka. Mały zaskoczył. Wypluł wodę, był przelęknięty, słaby, zmarzły, ale żył.
– Dzięki Bogu – powiedział Dominika. – Kto go pilnował? – zapytała.
– No Marcel, ale on śpi – wytłumaczyła się Amanda.
– Boże co za idiota! – warknęła Dominika.
– Nie ma co teraz robić komu wymówek, winni wszyscy jesteśmy po trochu. Szymuś ręce do góry – polecił Tyler małemu i zdjął mu koszulkę, potem spodnie. – Przynieście mi moją bluzę, mam w bagażniku – polecił, a Dominika już po minucie była z bluzą.
Szymuś wyglądał w bejzbolówce Tylera przekomicznie, była gruba, bordowo-biała i wciągana przez głowę. Mały nadal był przestraszony, ale na tyle przytomny by pod bluzą zdjąć majteczki. Podał je Amandzie i powiedział:
– Zmocyły się i jestem głodny.
– Już wiem, ja mam ciastka w torbie, może być – zapytała Dominika i wzięła Szymonka na ręce. Mały chwycił się jej szyjki, zaufał jej, wydawał się być szczęśliwy i już zapominać o tym co przed chwilą. My – ja i Amanda jednak pamiętaliśmy i dygotaliśmy z zimna.
– Damian, zdejmuj te spodnie bo zamarzniesz – stwierdził Tyler. – Ty też może się rozbierzesz co? – zapytał Amandę.
– A w co mam się ubrać? – zapytała Amanda.
– W to co zdjęłaś. Przyniosę ci też coś do założenia na dół. Mam chyba dresy, spodenki też mam. Damian dasz sobie radę? – zapytał.
– Pewnie, wezmę spodenki.
– Ja pójdę za samochód – stwierdziła Amanda.
– Mnie się krępować nie musisz – rzuciłem do niej zaczepnie.
– Całej nago to żeś mnie jeszcze nie wiedział i nie zobaczysz – odcięła się.
Po chwili siedzieliśmy w samochodzie. Amanda w samym bezrękawniku od mundurku szkolnego i w popielatych dresach Tylera, bo jej sweterek zakosił Szymonek, któremu nadal było zimno i Dominika go nim owinęła. Ja natomiast w swojej koszulce i bluzie, oraz w spodenkach, które do mnie nie należały, ale kurtkę swoją to ofiarowałem Amandzie, okryłem ją nią. Marcel w tym czasie zdążył się przebudzić, ale nie było sensu go opierniczać, on nic jeszcze nie ogarniał, wciąż był naćpany, a gdy ten stan jemu mijał to znów wciągnął kreskę. Natomiast my wszyscy napiliśmy się dla uspokojenia taniego wina, które niesamowicie rozgrzewało. Tylko Tyler odmówił tłumacząc się tym, że prowadzi.
– Wcześniej ci jakoś to nie przeszkadzało – naskoczyła na niego Dominika.
– Ale teraz mi przeszkadza, gdyby nie Szymek, to bym pił, ale jego trzeba całego odwieźć do domu. Gdzie mieszkacie? – zapytał, a Marcel po dłuższym czasie w końcu przypomniał sobie swój własny adres.
Znaleźliśmy się przed dużym domem, wielgachnym, ale mnie się nie podobał. Nie miał stylu i był taki unowocześniony. Niczym kwadrat krzywo postawiony, cały oszklony, z balkonem bez kwiatów. Był taki bez duszy, zimny.
– Ja ich odprowadzę – zaproponowała Amanda. – Bo się jeszcze zgubią po drodze, ten to przecież do domu nie trafi. – Wskazała palcem na Marcela.
– Trafie – wydukał mój naćpany przyjaciel.
Amanda wzięła więc Szymonka na ręce. Zorientowała się, że mały ma na sobie tylko jednego bucika.
– Bo dlugi posedł na dno – wyjaśnił Szymon. – Jestem głodny – dodał.
– Znowu? – zdziwiła się Dominika.
– Mama pewnie cos w domku zrobi – powiedziałem do Malca.
– Mama nie gotuje, tylko pani Zosia – wyznał Szymuś i wydawał się szczęśliwy kiedy Amanda z nim podążała w stronę tego czegoś nowoczesnego zwanego domem.
Przez szyby samochodowe obserwowaliśmy sytuacje. Widać było, że Amanda stanęła w miejscu na chwilę, dość daleko od furtki kiedy jakiś facet wyleciał na zewnątrz.
– Otwórz szybę, może coś usłyszymy – poleciła Dominika.
– Ej to ten Wojak – powiedział Tyler, a oczy niemal wyskoczyły mu z orbit.
– Hubert – poprawiła go Dominika.
– Ale jaja – dopełniłem te ich wypowiedzi.
Widziałem jak Amanda się tłumaczy, jak ten koleś wściekły łazi tak jakby go nosiło. Nagle obok niego pojawiła się jakaś ruda kobieta, a po jej kolorze włosów wywnioskowałem, że to z pewnością ta matka Marcela, czyli pewnie żona tego Wojaka-Huberta. Mężczyzna nie wytrzymał i chwycił Marcela za ubranie, tuż przy ramieniu. Wymierzył mu dwa policzki, z czego drugi był mocniejszy.
– Nie rób kurwa scen publicznie! – krzyknęła ta ruda tak głośno, że aż żeśmy usłyszeli.
– Bo co!? Bo twój kurwa kochany synuś!? To weź go do domu, zanim zatłukę na oczach sąsiadów! – warknął, a potem zabrał Szymona z rąk Amandy. Chyba coś do niej powiedział i poszedł do domu. Kobieta ruda coś jeszcze do Amandy mówiła, bo Marcela już pozbierała z trawnika. Chyba Amandzie dziękowała za przyprowadzenie.
– Musimy poczekać – powiedziała smutno Amanda zaraz po tym jak wsiadła do samochodu.
– Na co? – zapytał Tyler.
– Na Huberta? – dopytywała Dominika z przestrachem w głosie.
– Echeś – odpowiedziała Amanda i usiadła na środku tak lekko zamykając się w sobie. Nie minęła nawet minuta i Hubert wsunął się do samochodu.
– Cześć Hubert – powiedziała Dominika jako pierwsza.
– Cześć Dominiko, cześć Tylerze i cześć… Jak ci chłopcze na imię? – zapytał się mnie, a on taki duży był. Umięśniony coś jak mój ojciec.
– Damian proszę pana.
– Hubert. Miło poznać – oznajmił.
– A ze mną się nie przywitasz? – zapytała z wyrzutem Amanda, a Tyler ruszył choć tak naprawdę nie wiadomo po co, chyba chciał coś po prostu robić, a nie tak stać w miejscu.
– Przywitam, z tobą to się tak… – i nie dokończył bo zbliżył do niej swoje usta, niemal ją pocałował, ale jednak miał inny plan jak się później okazało. Owinął swoją dłoń wokół jej włosów. Pociągnął z całej siły, tak że niemal położyła się na jego kolanach.
– Puść, Hubert to boli – łkała Amanda. Ona autentycznie płakała, a mnie sparaliżowało.
– Hubert, to nie jej wina! – krzyknęła Dominika, a mężczyzna opanował się i pomógł Amandzie usiąść prosto. Ta nadal płakała. Chciałem dać jej chusteczkę, ale przypomniałem sobie, że całą paczkę wcisnąłem Karolinie.
– Nie twoja? – zapytał Amandy.
– Nie moja, że się z nami znaleźli. Jak ja wsiadłam oni już tu byli – wyznała szczerze.
– Trudno i tak dostałaś słusznie. Z pewnością zasłużyłaś sobie czymś innym, ty do najgrzeczniejszych to nie należysz – powiedział z takim sztucznie przywdzianym uśmiechem na ustach i nakazał Tylerowi jechać szybciej, rzekomo chciał się odstresować.
Ja w tym czasie napisałem Ance kilka smsów, droczyłem się z nią, w końcu zapytałem się co robi. Padła odpowiedź, że ogląda nudny serial, w nudnym domu i nie może nikogo wyciągnąć na imprezę.
– Ej, my tak długo to się będziemy w tym milczeniu bujać po mieście? – zapytałem wszystkich obecnych.
– Właściwie nie wiem czemu milczymy. Pada pierwszy śnieg, a to powód do radości – zauważył Hubert.
– Co zatem proponujesz? – zapytał Tyler, bo Amanda milczała i wyglądało na to, że nie ma zamiaru się odezwać. Należała do tych takich obrażalskich i pamiętliwych.
– Sam nie wiem, może TESCO nocne, bo już dwudziesta pierwsza dochodzi. Zróbmy jakieś dzikie ognisko za miastem. Przyda mi się taki odstresant – odpowiedział.
– Dla mnie super, a dla was dziewczyny i Damianie? – zapytał Tyler.
– Mnie obojętne – odpowiedziała Dominika i zerkała z przerażeniem i współczuciem w oczach na Amandę.
– Nią się nie przejmuj, ona się godzi, bo ja się godzę – zadecydował Hubert i spojrzał na mnie.
– A możemy skoczyć po taką Annę? – zapytałem, a innym było to obojętne.
Zaparkowaliśmy przed kratami strzeżonego osiedla. Było całe takie obudowane, a w nim znajdowały się domki jednorodzinne i wielorodzinne. To taka dzielnica bogatych, bogatszych nawet niż ojciec i matka Marcela i Szymona. Anna otworzyła bramę piknięciem pilota, a ja otworzyłem jej drzwi.
– Chodź Amanda do mnie. Podnieś pupkę, usiądziesz mi na kolanach – zwrócił się Hubert do Amandy, a ona uczyniła jak mówił choć bez zadowolenia. Ja przesunąłem się na środek, a Anna usiadła na moim miejscu, po mojej prawej stronie.
– Anna jestem.
– To Amanda, ta z przodu to Domi – zacząłem.
– Tą znam – przypomniała mi Ania.
– To Tyler, a to Hubert – dokończyłem.
– Cześć – powiedzieli panowie chórem.
– Zapomniałeś przedstawić siebie, no chyba, że palantów się pomija – od razu coś do mnie zaszczekała Ania. – A was witam. – Uśmiechnęła się uroczo do całego zabranego towarzystwa.
– To gdzie jedziemy? – zapytała Aniula.
– Robimy jakieś dzikie ognisko, bo ja mam taki kaprys, bo dziś mi o mały włos syna nie utopiono – wyjaśnił Hubert.
– Ale jak to? – dopytywała Ania, no i zaczęła się cała opowieść od samego początku, z pominięciem narkotyków i ilości alkoholu, by czasem ten Wojak nie miał zbytniego rozeznania w sytuacji.
Zakupy wydawały się udane, dziewczyny zostały w samochodzie, a ja z nimi. Poczułem się w swoim żywiole, tylko ja i trzy kobiety. Tyler z Hubertem jednak szybko wrócili, z dwiema siatami nie wiadomo czego i skrzynką piwa.
– Po co nam tego aż tyle? – dopytywała Ania.
– Nie pytaj – odpowiedziała jej Amanda.
– No co?
– Ja lubię sobie zjeść – wyjaśnił Hubert siadając na miejsce i sadzając Amandę na swoich kolanach. Zakupy były już w bagażniku. – Nadal obrażona, księżniczko? – dopytywał.
– Odrobinkę – wyznała Amanda.
– Minie tobie to szybciej niż myślisz – rzekł i dał jej całusa w bródkę. Tak słodko to wyglądało.
Znaleźliśmy się na plaży, ale z daleka od wody. Śnieg lekko prószył, ale my zdawaliśmy się tym nie przejmować, no prócz Huberta który wydawał się cieszyć tymi płatkami niczym dziecko.
– Co wy tacy ponurzy? – zapytał rozkładając jakieś patyczki i gałązki, co je po drodze w lesie nazbieraliśmy.
– Ognia ma palący – stwierdziła Amanda i podeszła do mnie, a potem wręczyła zapalniczkę Hubciowi.
– Ona ma racje, niech rozpala ogień prawdziwy mężczyzna – pojechała mi po raz kolejny tego dnia Anna, ale miałem to gdzieś. Klepnąłem ją tak mimochodem za to w tyłek, oddała mi popchnięciem, dość silnym i byliśmy kwita.
Tyler zajmował się nakłuwaniem kiełbasek na patyczki, Dominika zajadała chipsy, Amanda i Anna piły piwo, a ja paliłem papierosa i przyglądałem się temu ogniowi, ogniskowi, co to takie duże nam wyszło i lekko niekontrolowane, ale przy nim ciepło jak skurwysyn było.
Tyler usiadł w bagażniku, jego nogi nie dotykały piasku tylko były ugięte. Dominika siedziała między jego nogami. Nikt nie musiał trzymać kijaczków bo Wojak zrobił jakieś podpórki i się samo trzymało. Tyler pił czystą z gwinta, czynił to naprzemiennie z Domi, po łyku i zagryzali chipsami. Hubert siedział na piasku na kurtce, a Amanda leżała obok niego, też na jakiś ubraniach, ale nie wiem czyje były. Tak czy inaczej głowę miała na jego kolanach i tylko raz kiedyś się podnosiła by wypić jednym duszkiem większą część piwa butelkowego jakie miała w dłoni. Ja przysiadłem się obok Tylera, Anna poszła za moim przykładem. Tyle, że śmiało usiadła mi na kolanach, chyba pierwszy raz w życiu. Może alkohol tak na nas podziałał.
– Co taki ktoś jak ty robi z takimi małolatami jak my? – zapytała Anna w stronę Huberta.
– Teraz jem i pije, a za moment będę tańczył. Urządzimy sobie taką mini dyskotekę, co wy na to? – zapytał.
– Jak dla mnie bomba! – wypaliła podekscytowana Dominika.
– To z tobą zatańczę pierwszą – poderwał się Hubert i wstał pośpiesznie, wysunął udo spod głowy Amandy, a ta przywaliła w ziemie. On ją przepraszał, ale i tak focha miała niemałego, tym bardziej, że wszyscy mieli z tego zaciesz.
Poprosiłem Amandę do tańca. Tyler zatańczył z Anną. Muzyka była dość odpowiednia, discopolowa. Zimny drań Denisa.
– Muszę przyznać, że w dresie wyglądasz jakoś nieswojo. Chociaż ja nie mam nic przeciwko – powiedziałem jej do ucha. Przedziwne było to jak ludzie, atmosfera i alkohol potrafią rozgrzać. Byłem na krótkie spodenki i nie czułem chłodu.
– Strój nie jest teraz ważny, liczy się chwila – odpowiedziała, a potem zamilkliśmy bo wsłuchaliśmy się w ten przezabawny, znany tekst.
Denis – Zimny drań:
Mówisz do mnie: jesteś draniem
Bo rzuciłem Cię, kochanie
Było nam jak w siódmym niebie
Lecz ja wolę żyć bez Ciebie
Rozpaliłaś miłość we mnie
Ale wszystko nadaremnie
Dziś straciłaś już nadzieję
Że znów serce Twe rozgrzeję

Ref.:
Zimny, zimny, zimny drań
Jak lodowca grań
Jak polarna noc, gdy za krótki koc
Jak jaszczurki wzrok lub z lodówki sok
Ach ten zimny, zimny drań

Nie pogrążaj się w Twych smutkach
Czasem bywa tak malutka
Kto mógł wiedzieć, że szalenie
Zacznę kochać się w Irenie
Chociaż przysięgałem przecie
Że jedyna jesteś w świecie
Teraz miłość, co nie minie
Lepiej sobie zobacz w kinie

Ref.:
Zimny, zimny, zimny drań
Jak lodowca grań
Jak polarna noc, gdy za krótki koc
Jak jaszczurki wzrok lub z lodówki sok
Ach ten zimny, zimny drań

Powiem Wam dziewczyny szczerze
Siedzi we mnie męskie zwierzę
Lecz uprzedzam wszystkie z góry
Taki to już zew natury
Zastawiajcie swoje sieci
Wymknę się raz, drugi, trzeci
Powtarzajcie więc starania
W końcu usidlicie drania
– To teraz zmiana – zaproponował Hubert i przejął Annę, a Amanda trafiła do Tylera.
– Co taka długa przerwa? – zapytała Dominika ze smutkiem.
– Tylko po tej piosence tak jest – uspokoił ją Tyler i zaczęło grać, a ten tekst to akurat każdy znał, bo był banalnie prosty. Tańczyliśmy więc i darliśmy się w niebogłosy. Tyler z Amandą się nawet zaczęli wygłupiać, podrzucał ją tak zabawnie jakby tańczyli dżajfa.
Denis – Wszyscy razem:
Dance to jest muzyka, którą każdy zna
I zatańczyć możesz ją Ty i ja
Tańczmy wszyscy razem na raz i dwa
Dance to jest muzyka, którą każdy zna
I zatańczyć możesz ją Ty i ja
Tańczmy wszyscy razem na raz i dwa
Niechaj ta muzyka połączy nas

Wszyscy razem, wszyscy razem
Wszyscy, wszyscy, wszyscy razem
Dance, zatańczmy dance
Wszyscy razem, wszyscy razem
Wszyscy, wszyscy, wszyscy razem
Dance, zatańczmy dance
Żadne reggae, żaden house
Nie obudzi życia w nas
Ryk głośników, dobry czad
Dla DJ-ów nadszedł czas

Dance to jest muzyka, którą każdy zna
I zatańczyć możesz ją Ty i ja
Tańczmy wszyscy razem na raz i dwa
Dance to jest muzyka, którą każdy zna
I zatańczyć możesz ją Ty i ja
Tańczmy wszyscy razem na raz i dwa
Niechaj ta muzyka połączy nas

Wszyscy razem, wszyscy razem
Wszyscy, wszyscy, wszyscy razem
Dance, zatańczmy dance
Wszyscy razem, wszyscy razem
Wszyscy, wszyscy, wszyscy razem
Dance, zatańczmy dance
Ręce w górę wszyscy chórem
Dzisiaj nadszedł wielki czas
Bo króluje w dyskotekach
Techno, disco, dance i rap

Dance to jest muzyka, którą każdy zna
I zatańczyć możesz ją Ty i ja
Tańczmy wszyscy razem na raz i dwa
Dance to jest muzyka, którą każdy zna
I zatańczyć możesz ją Ty i ja
Tańczmy wszyscy razem na raz i dwa
Niechaj ta muzyka połączy nas

– To teraz obrażalska księżniczka ze mną, tak? – zapytał Hubert z miną takiego uroczego chłoptasia. Stał przed Amandą, a ona pokiwała przecząco główką.
– Najpierw sam, a ja sprawdzę czy mi się spodoba i może się przyłącze – odpowiedziała.
– Wyzwanie! – krzyknęła Anna, a potem Dominika i Tyler się przyłączyli i na końcu ja z Amandą i tak wrzeszczeliśmy – Wyzwanie! Wyzwanie!
– No dobra dzieciaki, niech wam będzie – zgodził się Hubcio, ale pierw to łyknął sobie z pół butelki piwska kilkoma sporymi łykami.
– To ja coś zapuszczę – zaproponował Tyler i włączył Femme fatale Clivera.
I tu Hubert się popisał już od samego początku, no bo nawet znał tekst. Amanda rozsiadła się w bagażniku między Dominiką i Anią, one biły brawo, my staliśmy jak wryci i czekaliśmy na to jak daleko posunie się pijany wojskowy.

Przy refrenie Hubert zaczął się erotycznie przyniżać ku dołowi na ugiętych kolanach i rozpinać pierw kurtkę a potem koszule. Rozpiął ją do połowy pozbył się kurtki, rzucił ją na samochód.
– A porysaj tylko zamkiem, to będziesz Wojak za lakiernika płacił – uprzedził Tyler, ale Dominika syknęła:
– Przestań, dobry jest, nie przeszkadzaj mu.
– Właśnie, ziomek odkrył swoje powołanie – stwierdziła Anna.
– W tej grze o to chodzi, by ciebie zadowolić – powiedział i rozpiął koszule do końca, a potem szarpnął Amandę do tańca.
Wyglądali dość przezabawnie, ona w tych dresikach i bezrękawniku, nawet bez stanika zapewne, a on w rozpiętej koszuli i dżinsach, w eleganckich butach.
– Znalazłem piosenkę co pasuje do naszej sytuacji – stwierdziłem i włączyłem to co według mnie pasowało do nas wszystkich tego dnia.
4ever – Szalej, baw się dziś:
Roztańczona chwila zaprasza dzisiaj Cię
Szaleństwa nocą, zanim skończy się.
Nie daj się zapraszać długo,
Na pytanie odpowiedz „tak”.
Ciesz się chwilą, i razem z nami,
z nami się baw.

Ref. : Szalej, baw się na całego,
zanim noc ta skończy się.
Tańcz dziś, tańcz do upadłego,
niech muzyka porwie Cię.
Przy tym rytmie szalej aż do rana,
światła kolorowe niechaj lśnią.
Cała sala dziś jest Twoja,
Twoja jest noc.

Ciepła atmosfera, imprezy naszej smak.
Bajer tutaj nie ma, kompleksów także brak.
Może brzmi to zbyt banalnie,
lecz do tańca tak muzyka jest.
Poćwicz sobie jej moc i czar,
z nami się ciesz.
Później Tyler i Dominika poszli w stronę lasu, tak od niechcenia. Z kolejną paczką chipsów i z czterema piwami. Amanda z Hubertem oddalili się by porozmawiać, byli przy samej wodzie.
– Czemu mnie zaprosiłeś? Nie chciałeś być sam, a Karolina odmówiła? – zapytała Anna.
– To nie tak, po prostu chciałem być tu z tobą, z kimś kto ma cięty język, kogo nie przerażą narkotyki, pan wojskowy, utrzymanka pana wojskowego, Amerykańczyk i Dominika, która jest na wszystko niemal obojętna i taka czasami wkurwiająca. Chciałem się dobrze bawić, czy to źle? – zapytałem.
– Nie, po prostu się bawmy – wyszeptała mi do ucha, bo kiedy ja prawiłem to ona obchodziła samochód dookoła i tak ja siedziałem na miejscu kierowcy, a ona od drugiej strony zrobiła głośniej muzyczkę tym pokrętełkiem. – Zatańczmy jeszcze, ja tak uwielbiam tańczyć, a coraz mniej chłopaków to potrafi. Na szkolnych imprezach niemal każdy ścianę podpiera – dodała, a ja odłożyłem piwo na dach samochodu i spełniłem jej prośbę.
Toples – Będę twój
Na zwątpienie znam lek zawołaj mnie
radość przywrócę złym dniom
Zrobię wszystko co chcesz nie przejmuj się
podam Ci pomocna dłoń.
Pragnę patrzeć w Twoje oczy,
ciepłem Twych ramion ogrzać się w nocy.
Jesteś mą muzą w każdy pochmurny dzień.

Ref.: Gdy pomiędzy nami będzie gniew,
zapamiętaj będę kochał Cię.
Gdy pomiędzy nami będzie złość będę Twój.
Gdy Ci będzie ciężko, smutno, źle,
zapamiętaj, że masz jeszcze mnie.
Nic nie zdoła zmienić uczuć mych, będę Twój.

2.Znów ogarnia Cię lęk, smutek i płacz
od kilku dni jesteś zła.
Powróć do tamtych chwil, do moich słów
lek na zwątpienie to ja.
Pragnę patrzeć w Twoje oczy,
ciepłem Twych ramion ogrzać się w nocy.
Jesteś mą muzą w każdy pochmurny dzień.
Widziałem kątem oka jak Amanda z Hubertem wsiadają do samochodu na przednie siedzenie. Nie wiedziałem po co, spełniałem prośbę Anny i tańczyłem.
– Może coś wolniejszego młody, co!? – wrzasnął do mnie Hubert i przełączył zanim w ogóle zdążyłem odpowiedzieć.
Toples – Na sercu rany:
Teraz nie jest ważne co stanie się ze mną,
o czym będę marzył, wiem jedno na pewno.
Gdy byliśmy razem byłaś moim celem.
Dziś już nie ma Ciebie, co robić mam nie wiem.
Bardzo głupio wyszło-nieporozumienie.
Tego co się stało, wiem dobrze nie zmienię.
Nawet gdy w przyszłości będę z kimś na stałe
Zawsze będziesz ideałem...

Ref.
Na sercu rany wbrew przeznaczeniu,
Zostawia zdrada miłości wróg.
Zaplanowane wnet życie zmienia,
zabiera szczęście, zostawia ból!
Na sercu rany wbrew naszej woli.
Rozdrapie czas, zostawi ślad.
Zapomnieć nigdy nam nie pozwoli,
tego, co kiedyś łączyło nas!

Odeszły wraz z Tobą wszystkie me nadzieje
na szczęśliwe życie we dwoje bez Ciebie.
Moje serce coraz wolniej bije, kiedyś stanie.
Może to i lepiej, cóż warte kochanie!
Bez kierunku uczuć, który wybrałem,
tylko Ciebie jedną kocham i kochałem.
Nie wiem czy się jeszcze to uczucie zrodzi,
którym Cię darzyłem-
To mnie nie obchodzi!
– To coś jak o nas – powiedziała Ania. – Mieliśmy być razem, no nie? – zapytała.
– No tak, ale ty… ja. Nie to było przez ciebie.
– Przez ciebie, bo zamiast starać się o pocałunek, wybrałeś łatwą Karolinę.
– Ona nie jest łatwa – broniłem mojej dziewczyny.
– Jak to nie? Zresztą nieważne. Nie pocałowałeś mnie bo bałeś się dostać w mordę. – No i mnie podkusiła, pocałowałem no i dostałem w mordę. Jednak nie poddałem się, chwyciłem ją za nadgarstki i pchnąłem. Znajdowaliśmy się przy samochodzie więc opadła na tylnie siedzenie. Piosenka się zmieniła na Basta i Cayenne – Zatrzymać czasI ja podobnie jak w tej piosence pragnąłem zatrzymać czas, pragnąłem jeszcze raz poczuć jej dłoń na swoim policzku, nawet jeśli to zaboli. Wszystko byleby znów kiedyś móc na niej leżeć. Móc całować jej usta, pomimo, że napierała na moją klatę bym zszedł. Po chwili jednak ustąpiła, odwzajemniła pocałunek.
– Nie wiem jak ty, ale ja bym jej młody oddał za policzek – powiedział do mnie Hubert, a ja kierując się jego radą skleiłem swoją dłoń z udem Anki.
– Możesz mocniej, nie poczułam – powiedziała z bezczelnym uśmieszkiem na ustach. Uderzyłem kolejny raz, naprawdę mocno, ale znów pokiwała tylko przecząco głową. Kolejny raz był z całej siły. – No lepiej, lepiej, ale nadal nic.
– Ej młoda jest dobra – stwierdził Hubert podekscytowany. – Dlaczego ty tak nie masz? – zapytał się Amandy i usłyszałem huk, ale nie wiem gdzie ją trafił.
– Hubert to bolało – niemal przez łzy powiedziała.
– Bolało, bolało, bolało – przedrzeźnił ją tak przezabawnie. – Chodź na maskę, zostawimy młodym wóz – wydał jej polecenie.
– Jesteś wredny – stwierdziła.
– Ty nie mniej, pasowalibyśmy do siebie – powiedział do niej, a mnie podał koc z bagażnika. –  Podłuż na siedzenie. – Słuchałem jego słów jednocześnie całując Anna i rozpinając jej bluzę z nike, taką dresową na zamek.
– Po co? – zapytałem się Huberta.
– Domyśl się – stwierdził i skierował się na przód. Kątem oka widziałem jak sadza Amandę na maskę samochodu, jak ją całuje. Jak kuca zapewne po to by zsunąć jej spodnie, albo zatopić swoją twarz w jej…
Nagle przestałem przejmować się nimi, bo Anna poczęła zdejmować mi moje króteńkie spodenki. Ja już dawno rozpiąłem jej bluzę do końca i stanik, który na szczęście miał zapięcie z przodu. Ssałem jej piersi, czułem się wtedy bogiem. Miałem tą, którą każdy pragnął, a bał się przyznać. Każdy się jej lękał, bo miała cięty język, nieprzeciętny umysł, złośliwe uwagi i docinki, bo była piękna, seksowna, kobieca, nawet w dresie.
– Tylko zrób to tak by bolało – powiedziała mi na ucho, niema tego zażądała.
– Dlaczego? – zapytałem.
– Bo chcę to dobrze zapamiętać.
– To podnieś tyłek, jesteś dziewicą, a nie chcę czyścić Tylerowi tapicerki, wolę już prać kocyk – wyznałem, a ona uczyniła o co prosiłem, ja w tym czasie wyjąłem prezerwatywę z mojej kurtki i włożyłem ją na siebie. Miałem w tym wprawę, ćwiczyłem dzień wcześniej.
Wsunąłem swojego penisa delikatnie w nią, niemal na czubeńku. Mięśnie miała zaciśnięte, nie miałem szans się przedrzeć.
– Robisz to specjalnie – wywarczałem jej do ucha.
– Pewnie, że tak. Pokaż jaki z ciebie facet.
– Mam wejść tak? – upewniałem się.
– Oczywiste, że tak. – To było jak rzucenie wyzwania. W sekundę wepchnąłem go po sam koniec, ale choć wszedł z trudem, to potem było już łatwiej, była taka bardzo wilgotna.
– Podniecam cię – stwierdziłem.
– Od zawsze, ale bałam się przyznać – powiedziała pomimo łez bólu, no bo jednak ją zabolało gdy przebiłem ten opór.
Potem akcja potoczyła się już szybko, miałem wrażenie, że za szybko, że powinienem dłużej, ale nie potrafiłem się powstrzymać pomimo chęci. Mówiłem nawet alfabet w myślach, ale było to na nic. Poczułem jak Ania wbija jeden z paznokci tuż pod moim karkiem, udrapnęła mnie dość boleśnie. Zszedłem z niej, choć nadal byłem oszołomiony doznaniem. Wrzuciłem prezerwatywę pod samochód i delikatnie dałem jej znać by się przesunęła. Koc położyłem do pod nogami, sam usiadłem obok niej.
– Ty pierzesz – powiedziała z uśmiechem i otarła łzę z oka.
– Pewnie, sam się zgodziłem.
– Damian dla mnie to nic nie znaczyło – wypaliła podciągając majtki.
– Było aż tak okropnie.
– Nie wiem, nie mam porównania. Może przetestuje pana wojskowego – wydumała i spojrzała na Huberta, który teraz opierał się ręką o maskę i zdawał się dyszeć jakby przebiegł maraton. Nie widziałem nic dokładnie, bo na dworze panował mrok.
– To co Damian, jemy? – zapytał Wojak zapinając rozporek jednocześnie, a potem mało delikatnie zrzucił Amandę z maski. – Bo mu wgnieciesz – rzekł do niej.
– No wiesz, aż taka ciężka nie jestem – oburzyła się i chwyciła po piwo, bo spodnie miała już na sobie. Gdzieś pominąłem ten etap gdy je zakładała.
– Jemy, jemy – odrzekłem i obróciłem się tak, by moje stopy dotykały śniegu, a tyłek nadal był na siedzeniu.
– To wy jedzcie, a my z Anią wypijemy coś dobrego.
– A co masz? – zapytała podekscytowana Anna Amandę.
– Cytrynóweczkę – odrzekła blondyna i usadowiła się na przednim siedzeniu pasażera, lekko rozkładając fotel.
– To z gwinta? – dopytywała czarna.
– Nie, nie, nie. Z korka po bolsie.
My zjedliśmy te kiełbaski, które się już lekko zwęgliły. Dziewczyny wolały sam chlebek taki okopcony na zagryzkę, choć uprzedzałem, że będzie im jutro nie dobrze przez to. Obie zapewniały, że jeśli będzie im nie dobrze to dziś, bo już jest po północy.
– To możemy to jutro sprawdzić – zaproponował Hubert.
– Ale co? – zapytała Amanda.
– Czy będzie tobie i małolacie nie dobrze. Mam wolny dom, żona jedzie do ojca z dzieciakami. Zrobiłbym taką porządną imprę, przy basenie.
– Też mam basen – wtrąciła Anka.
– Tak, ale nie masz możliwości mieć całego domu dla siebie na całą noc, prawda? – zapytał.
– Dla mnie propozycja dobra, rozumiem, że nocujesz u mnie, bo żonie wmówiłeś, żeś na delegacje wezwany, prawda? – zapytała Amanda.
– Tak, prawda.
– Gdzie tym razem cię poniosło? – zapytała.
– Do Płocka. To jak małolaci, wy tez się piszecie?
– No, ja tam na jutro nie mam planów. Mogę wpaść, Ania ty tez, no nie?
– No, czemu nie.
– No to uga… – I Hubert nie dokończył, bo przerwał mu huk. Dźwięk takiego jakby plaskacza.
Później pojawił się Tyler wraz z Dominiką. On wsiadł bez słowa na miejsce kierowcy. Dominika poprosiła Amandę o ustąpienie jej miejsca. Wszyscy patrzeliśmy po sobie z taką niewiedzą w oczach. Tyler zaczął gadać z nami, odwrócony był w naszą stronę. Domi za to mówiła z dziewczynami.
– Masz tutaj czerwone – rzekł Hubcio do Tyla. Wskazał przy tym na swój lewy policzek.
– Wiem – odpowiedział Tyler, ale stało się jakoś tak drętwo, wszyscy jakby opadli z sił. Nikt już nie miał ochoty ani tańczyć, ani się wygłupiać, ani nawet uprawiać seksu.
– Wracajmy już. Odeśpimy i o dwudziestej pierwszej jutro u mnie – zaproponował Hubert.
– Jak to u ciebie? – zapytała Dominika, ale Amanda jej wszystko wyjaśniła. Tyler po prostu przyjął to do wiadomości i ruszył kiedy wszyscy wsiedli już do samochodu. Wydawało się, że ta grobowa atmosfera będzie panowała aż do końca naszej wspólnej przejażdżki, ale jednak nie. Tym razem znów muzyka nas uratowała i rozbawiła całe towarzystwo. No może nie całe, pierw śmiała się tylko nasza czwórka.
Bajer Full – Ballada o Płocku:
Raz w niedzielę po obiedzie , mąż do żony że jedzie ,
Interesy załatwiać do płocka .
A żoneczka wkurzona , jak nie wróci to skona ,
I powiada , jak świetnie się składa .

Mąż po Płocku grasuje , ładne panny całuje ,
Z dziewczynkami się świetnie zabawia .
A żoneczka wkurzona , jak nie wróci to skona ,
I powiada , jak świetnie się składa .

A żoneczka w mieszkanku , śpi spokojnie w ubranku ,
Wtem się sąsiad do okna zakrada .
Choć nie skradaj się Franiu , sama jestem w mieszkaniu ,
I powiada , jak świetnie się składa .

Była ciemna już nocka , no i mąż wraca z Płocka ,
I zastaje w swym łóżku sąsiada .
Wziął scyzoryk rozłożył , i z powrotem go złożył ,
I powiada , jak świetnie się składa .

Śpij żoneczko kochana , śpij z sąsiadem do rana ,
Bo ja muszę powracać do Płocka .
Tam dziewczyny czekają , i wódeczkę stawiają ,
I powiada , jak świetnie się składa .
– Z czego się tak zacieszacie? – zapytała w końcu Dominika.
– No bo ten tutaj – zaczęła Amanda wskazując na Huberta, ale nie mogła dokończyć przez spazmatyczny śmiech.
– Bo to o nim – dopełniła Anna.
– Bo on jest teraz w Płocku – dopowiedziałem.

– Żonie tak powiedziałem po prostu – wyjaśnił Hubert, który już się nie śmiał, ale Dominika i Tyler właśnie zaczęli. Tyl był zmuszony przystanąć, bo nie był w stanie prowadzić tak się hahał.

Fragment pochodzi z e-booka pt. "Tatuażem wspomnień"
Link do opisu: Kliknij tutaj!
Link do pobrania: Kliknij tutaj!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz